Algoloji (Ağrı Bilimi)Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

Ağrı Tedavisi Ankara

Ağrı Tedavisi Nedir ? Ağrı Çeşitleri, Kronik Bel Ağrıları Tedavisi, Kronik Ağrılar ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir ? Ankara Ağrı Tedavisi Uygulayan Klinikler, Ankara Özel Ağrı Tedavi Klinikleri hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz uzman bilgiler …

Ağrı Tedavisi Ankara

Ağrı her insanda var olan bir duyudur. Her gün ağrı çekiyoruz, ancak sürekli ağrı çekiyorsak bunun muhakkak bir tedavisi olmalı. Bizde bu tedaviyi yapıyoruz. Her ağrı her acı insana çeşitli anlarda engel olmakta. Sosyal yaşamında bir çok engellere yol açmakta … Bunlarında çözülmesi gerekir çünkü artık hastalık boyutunda olmakta .

En çok hastalık olarak, baş ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrı,bel ağrısı, kalça ağrısı, diz ağrısı ve topuk ağrısı gelmekte. Bunların her birinin ilk tedavisi yapılabiliyor. Her birinin tedavisi öncelikle ilaç tedavisi olmakta. Bunu takiben eğer bu ağrılar geçmez ise; bu durumda girişimsel ağrı tedavisi dediğimiz halk arasında şartsiz tedavi olarak algılanan bir çok tedavi yöntemi uygulamaktayız.

  • Migren için ana başlıklar halinde örneğin botoks tedavisi, sinir blokajları, tedavisi …
  • Boyun fıtıkları için ameliyatsız tedavi …
  • Kemik eklemleri için sinir yok edici tedaviler gerekir…
  • Bel fıtığı için bu fıtığı küçültücü bazı ilaçlar ile küçültüyoruz.
  • Bu ağrların her biri insan hayatını kötü etkilemektedir. Bizlerde bunu gidermek için kliniğimizde kalıcı tedaviler uyguluyoruz.

En Sık Görülen Eklem Ağrıları

En sık görülen eklem ağrıları arasında omuz bölgesi yer alıyor. Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, geçmeyen omuz ağrısının ağrı tedavisi seçenekleri ile ameliyatsız tedavi edilebileceğini söylüyor.

agri-tedavisi-ankara

Birçok insan günlük hayatta birçok ortopedik rahatsızlık ve hastalıkla karşılaşır. Bu hastalıkların tedavisi ekip çalışmasıyla koordineli ve güncel tedavilerle yapılmalı. Geçmeyen omuz ağrısı, travma, düşme, spor yaralanması, iş kazası veya trafik kazası olarak karşımıza çıkabilir. Meydana gelen hasar, travmanın şiddetine göre, basit bir yumuşak doku ezilmesinden büyük kemiklerde parçalı kırıklara kadar oluşabilir.

Günümüzde kas, tendon ve kıkırdak hasarlarında kök hücre ve PRP tedavisi gibi biyolojik yöntemler ön plana çıktı.

Kök hücre tedavisinin fayda sağladığı hastalıkların başında, bozulmuş doku ve fonksiyonlara bağlı ağrılar geliyor. Bu ağrıları geçmeyen omuz ağrısının dışında diz ağrısı, ayak bileği ağrısı ya da topuk dikeni ağrısı olarak sıralamak mümkün. Ağrıların arka planında çoğu kez eklem aşınmaları ya da sinir hasarları gibi sağlık problemlerine rastlanabiliyor. Kök hücre tedavisi ise bozulmuş olan bu yapıları, yine vücudun kendi hücreleriyle onararak yenilenmelerini sağlıyor.

Ağrıda Radyofrekans Tedavisi Ankara

Ağrıda radyofrekans tedavisi ise sürekli olarak ağrı üreten bölgedeki sinir iletim liflerinin devre dışı bırakılması tekniği. Bu alandaki sinirlere veya dokuya hasar verilmeksizin, radyofrekansın uygulandığı bölgedeki sinirler üzerinde düzenleyici etkisinden yararlanılır. Böylelikle uzun süreli ya da kalıcı ağrı tedavisi sağlanır. İşlem genel anlamda ağrısızdır ve ameliyat gerektirmiyor.

Radyofrekans tedavisi, son derece hassas cihazlarla, kontrollü olarak yapılır, uygulamanın yapılacağı yer, röntgen cihazı ile kesin olarak belirlenir ve elektronik cihaz tarafından belirlendiği için işlem emniyetle gerçekleştiriliyor.

İşlem sonrasında 4-5 gün istirahat edilmesi gerekir. İstirahat süresinin bitiminde hasta düzenli olarak kontrole çağrılır ve gerekliyse egzersiz programına alınıyor.

ankara özel ağrı tedavi klinikleri

Ameliyatsız tedavi yöntemleri ile özellikle de sürekli çektiği ağrılar nedeniyle hayat kalitesi düşen, zorluk yaşayan ve sosyal hayatı sekteye uğrayan kişiler, ağrının nedenleri uzman hekimler tarafından detaylıca teşhis edildikten sonra ameliyatsız ağrı tedavilerinden rahatlıkla faydalanabilirler.

agrida-radyo-frekans-yontemi

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır.Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır.Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merba hocam ben boyun fitindan ameliyat oldum simdi omur iligimde daralma var pilatinimin yaninda biraz tasma var agridan duramiyom kolarim bacaklarim guc kaybi var yurumekte ayakta durmakta zorlaniyom tasima gucu yok kolumda doktora gidiyom sen once amaliyat olmusun diye bana bakmiyor telike diyolar benimde ne gecem ne gunduzum var agridan cildiracamaglamaktan baska bir sey gelmiyor lutven benle ilgilenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Doktoru Ara: 03122860106