Botoks UygulamasıProf. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

Ankara Botoks

Botoks Nedir ? Botoks Nasıl Yapılır? Kırışıklık Tedavisi Faydaları veya Zararları ... Botoks Fiyatları, Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu Kalıcı Botoks, Göz Çevresi Botoksu, Minimal Botoks, Yüz Botoksu Hakkında Herşeyi Cevapladı ...

Ankara Botoks için tüm soruların cevap bulduğu muhteşem bir rehber hazırladık. Kısaca Kırışıklık Tedavisi, Dudak Dolgusu, Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Botox içeriği burada …

Botoks

Botoks ilerleyen yaşlarda belirginleşen kırışıklıkları ve teninizdeki mimik çizgilerini azaltmak, operasyon ile daha belirsiz ya da silik hale getirmek, yok etmek amacı ile yapılan bir tedavi yöntemidir.

Ankara Botoks

Botoks Ankara 💉

Botox (Botulinum Toksin) kaz ayağı ve kaş çatma çizgileri gibi çizgileri ve kırışıklıkları düzeltmek için yüzünüzdeki kasları gevşetir.

Kalıcılığı genellikle yaklaşık 3 veya 4 ay sürer. Fakat bölümünde uzman (Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu) doktorunuz tarafından yapıldığında bu süre 2 yıla kadar uzayabilmektedir.

Ankarada Botoks uygulamasının maliyeti, kliniğe ve tedavi edilen bölgeye bağlı olarak, her tedavi için değişebilir.

Ankara Botoks

⛔️ Botoks Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Botox yaptırmayı düşünüyorsanız, neden bunu istediğiniz konusunda net olun.
 • Botoksun sizin için uygun olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinin .
 • Botox yapan kişinin uygun niteliklere ve deneyime sahip olduğundan emin olun.
 • Sağlık bakanlığına bağlı bir profesör doktor tarafından yapılmalı.
 • Eğitimi olmayan veya yalnızca kısa bir eğitim kursunu tamamlayan uygulayıcılardan kaçının.

Uygulayıcıyla tanıştığınızda, şunları sorun:

 • Eğitimi, nitelikleri ve deneyimi var mı?
 • Cerrahi operasyonda kullanacağı ürünler lisanslı mı?
 • Herhangi bir risk veya olası yan etkilerde nasıl bir garanti veriyor?
 • Operasyon sırasında işler ters giderse ne olacak ? Risk durumunuzu önceden muayene ederek raporlayabiliyor mu?
 • Botoks uygulamanızı kimin yapacağını seçme hakkında daha fazla bilgi verebiliyor mu?

 

 

Botulinum toksini (botoks)  yalnızca uzman doktor gibi nitelikli bir tıp pratisyeni tarafından yüz yüze görüşmede kararlaştırılabilir. 

Botoks uygulayan kişi, güvenli bir şekilde operasyonunuzu tamamlamakta sorumludur.

Kimler Botoks Yaptıramaz ?

Aşağıdaki durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız botoks önerilmez : 

 • Cilt enfeksiyonu veya herhangi bir kronik cilt hastalığı olanlar
 • Hamile veya gebelik şüphesi olanlar hatta emzirenler
 • Nörolojik hastalığı olanlar
 • Kanser ilaçları gibi ağır ilaç alanlar

Botoks enjeksiyonları ağrılı mıdır?

Botoks tedavileri kısa sürede uygulanır. İşlem sonrasında ağrı, kişinin ağrı eşiğine de bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle çok düşük seviyede hissedilmektedir. Enjeksiyonlar nedeniyle oluşan ağrılar, iğneler çok ince olduğundan tamamen yönetilebilir, yani enjeksiyon sırasında sadece çok hafif bir acı hissedersiniz. Ancak, uyuşturucu anestezik krem uyguladıktan sonra prosedür neredeyse ağrısızdır.

Botoks Vücudunuzda Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

 • Kaş ortası kırışıklıkları
 • Alın kırışıklıkları
 • Göz kenarı (kaz ayakları) kırışıklıkları
 • Üst dudak kırışıklıkları (sigara ya da barkod çizgileri)
 • Dudak köşelerinin aşağı doğru inmesiyle oluşan üzgün ve yorgun görüntünün tedavisi
 • Çenenin yassılaşıp yukarı dönmesiyle oluşan yüz proporsiyonu bozukluğunun tedavisi
 • Yanaklardaki sarkmaların tedavisinde destek amaçlı
 • Gummy smile (gülerken diş etlerinin görünmesi) tedavisi
 • Bunny lines (gülerken burun kenarında oluşan kırışıklıkların) tedavisi
 • Boyundaki dikey kas bantlarının tedavisi
 • Diş sıkma tedavisi ve yüzü kareleşen hastaların tedavisi
 • Yüz felci geçirmiş hastaların yüzünde oluşan asimetrilerin tedavisi
 • Koltukaltı, el ve ayaklarda ve yüzdeki aşırı terleme tedavileri için de botoks uygulanabilmektedir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Yüzünüz temizlenecek ve çok ince bir iğne ile yüzünüzdeki kaslara botulinum toksini (botox) enjekte edilecektir.

Tedavi edilen bölgeye bağlı olarak farklı yerlerde enjeksiyonlara ihtiyacınız olacak. Enjeksiyonlar için en iyi yeri bulmanıza yardımcı olması için yüzünüzdeki kasları hareket ettirmeniz istenecektir.

Genellikle yaklaşık 10 dakika sürer.

Vee Botoks Sonrasında …

Hemen bir değişiklik görmeyeceksiniz. Değişikliği hissetmeniz yaklaşık 2 veya 3 gün, tam etkiyi görmek 2 ila 3 hafta sürer.

3 gün boyunca yüzünüze masaj yapmanız veya ovalamanız önerilmez. Ayrıca 2 gün boyunca yoğun egzersiz yapmaktan, güneşlenmekten (şezlong kullanımı dahil) ve saunadan kaçınmanız gerekmektedir. Doktorunuz size ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiği konusunda daha fazla tavsiye verecektir.

Etkiler genellikle yaklaşık 3 veya 4 ay sürer. Tekrar Botox yaptıracaksanız en az 3 ay beklemelisiniz. Çok sık yapılan botox tedavileri etkili olmayacaktır.

Botoks Riskleri Nelerdir?

Botox riskleri, uygun niteliklere sahip bir doktor tarafından doğru bir şekilde yapılırsa çok azdır. Uygulayıcınızla riskler hakkında konuşun.

Tedaviden sonra her hastada rastlanmasa da aşağıdaki yan etkileri (riskleri)  hissedebilirsiniz:

 • İlk 24 saat boyunca baş ağrısı ve grip benzeri semptomlar
 • İğnelerin deriye girdiği yerlerde morarma, şişme ve kızarıklık
 • Donuk veya mat bir görünüm – çok fazla Botox enjekte edilirse yüzünüzdeki kasları hareket ettiremeyebilirsiniz
 • Yüzünüzde geçici zayıflık ve sarkma – Örneğin, Botoks hassas bölgelere girerse göz kapaklarınız veya kaşlarınız düşebilir
 • Çok nadiren, göz çevresi tedavi edilirse bulanık veya çift görme gibi ciddi problemler, boyun bölgesine enjeksiyon yapıldığında nefes almada zorluk gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.
Ankara Botoks

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu Botoks’u Bir Tedavi Olarak Nitelendiriyor ve Bazı Hastalıkların Tedavisinde Etkili Olduğunu Vurguluyor …

Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji ve Estetik Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, uyku sırasında diş sıkma ya da gıcırdatmanın şiddetli baş ağrılarına neden olabildiğini ve botoksla tedavisinin mümkün olduğunu belirtti.

Bruksizm adı verilen durum diş sıkma ve gıcırdatma; baş ağrısına, çene sorunlarına ve hasar görmüş dişlere yol açabilir. Özellikle yanaktaki çiğneme kaslarına enjekte edilen botoks ile bu kaslara büzülme komutu veren sinyaller engellenebilir. Hatta  gıcırdatma ve kenetlenme hafifletilebilir.

Aslında gece ve gündüz dişleri sıkmanın; baş ağrısı, temporomandibular eklem (TMJ) sendromu ve sakatlığa yol açabilecek ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek diş problemlerine neden olabilecek çok yaygın bir durumdur.

Her ne kadar bruksizmin nedenin hala tam olarak anlaşılmamasına rağmen, beyinden gelen ve çene kaslarının istemsiz ve kuvvetli kasılmalarına neden olan anormal sinyallerden kaynaklandığı bilinmektedir. Bu kasılmalar çenenin sıkılması ve dişlerin gıcırdatılması ile sonuçlanır.

Ankara Botoks

“Botoks tedavisi etkili ve güvenilirdir!”

Botoks enjeksiyonları durumun tedavisinde etkili ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Uyanıkken ya da uykudayken istemsiz bir şekilde dişlerini sıktığı için çeşitli ağrı sorunları yaşayan kişilerde kontrollü botoks enjeksiyonu uygulanabilir. Bu tedavinin sadece etkili değil aynı zamanda güvenli olduğu da ispatlanmış durumdadır.

Botulinium toksin enjeksiyonu tıpta estetik uygulamaların yanı sıra özellikle ağrı tedavilerinde de bruksizm tedavisinde olduğu gibi yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bunların yanı sıra migren, aşırı terleme ve kas bozukluklarını tedavi etmek için de uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Bruksizmde dişlerin zarar görmesini önlemeye yardımcı olmak için bir takım ağız koruyucuları kullanılsa da botoks enjeksiyonu kadar etkili ve konforlu bir tedavi imkanı sunamamaktadır. Ayrıca kullanılan koruyucuya rağmen sıkma eylemi devam ettirildiği için şiddetli baş ağrıları oluşmasını engelleyememektedir.

Şiddetli ağrıların yanı sıra diş sıkma nedeniyle düşen uyku kalitesinin de yükselmesine yardımcı olmaktadır. Siz de diş sıkma nedeniyle çeşitli sorunlar yaşıyorsanız bu alanda uzman bir doktordan destek alarak çok daha konforlu, güvenli ve etkili bir tedavi imkanı bulabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks yüz ve boyunda yaşlanma sonucu kırışıklığa sebep olan kasların kontrollü inceltilmesini sağlayan bir toksindir.

Mimik Kasları İçin Botoks Nasıl Yapılır?

Çok duyulan Botoks mimik kaslarına iğneler ile mikro enjeksiyonlar şeklinde yapılan bir tedavidir.

Özellikle Botoks Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Aslında Botoks öncesi kan sulandırıcılar (5-7 gün öncesinden) kesilmelidir. Hatta botox riskleri, uygun niteliklere sahip bir doktor tarafından doğru bir şekilde yapılırsa çok azdır. Uygulayıcınızla riskler hakkında konuşun. Botoks enjeksiyonları yaptırdıysanız ve sonuçlardan memnun değilseniz, tekrar uygulamaları arasından 3 ay geçmiş olmalıdır.

Botoksun Etkisi Ne Zaman Belli Olur ?

Botoks mimik kaslarına iğneler ile mikro enjeksiyonlar şeklinde yapılan bir tedavi olduğu için etkiler genellikle yaklaşık 3 veya 4 ay sürer. Fakat tekrar Botox yaptıracaksanız en az 3 ay beklemelisiniz. Çok sık yapılan botox tedavileri etkili olmayacaktır.

Botoks Ne Kadar Sürer?

Botoks etkisi 4-6 ay sürer. İlk 2-3 aydan sonra botoks etkisi yavaş yavaş azalmaya başlar. Kalıcı botox hakkında bilgi almalısınız. Kalıcı botox bu süreyi tamamen değiştirecektir.

Ankara Botoks

Ankara ilimizde Botox ( Botoks) tedavisi Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu tarafından uygulanan ( en iyi botoks doktoru olarak bilinen) doktorumuz tarafından yapılan en etkili uygulamadır.

 

Ankara Botoks Kliniği

Uygulamasında En İyi Doktor Önerileri Ankara Botoks

Uygulama Merkezi Ankara Botoks Tedavisi

Ankara Botox Kliniği En Yakın

Botoks enjeksiyonu ve ağrı tedavisi

Botoks enjeksiyonları, migren baş ağrıları, sırt ağrısı, boyun ağrısı veya eklem ağrılarından muzdarip hastalar için minimal invaziv olan tedavi seçeneğidir. Botulinum toksininden türetilen botoks, aşırı aktif ve ağrılı kasları gevşetmeye yardımcı olan saflaştırılmış bir proteindir. Bu enjeksiyon prosedürü en yaygın olarak kırışıklıklar üzerindeki etkisi ile bilinirken, aslında aynı zamanda uygulamadan sonra 3 – 4 aylık sürede ağrı kesmeyi sağlayabilen oldukça etkili bir ağrı tedavisidir.

İşlem sırasında, bir doktorunuz tedavi bölgelerini belirlemeye yardımcı olmak amacıyla hastadan kaslarını kasmasını isteyecektir. Botoks enjeksiyonunun yapılacağı yerleri belirledikten sonra botoks tedavisi uygulanacaktır. Bu enjeksiyonlar tipik olarak bir botulinum toksini ve salin solüsyonu veya lokal anestezik karışımı içermektedir.
Botoks enjeksiyonu, 10 – 14 gün içinde etkilerini göstermektedir. Botoks enjeksiyonunu uyguladıktan hastalar kısa bir süre sonra şişlik, morarma ve sızı gibi hafif yan etkiler yaşayabilir. Nadiren hastalar mide bulantısı, geçici bir baş ağrısı ve diğer grip benzeri semptomlar yaşarlar.

Botoks uygulaması hangi ağrı türlerinde etkili olabilmektedir:

• Kireçlenme,
• Eklem ağrısı,
• Miyofasiyal ağrı,
• Pelvik kas ağrısı,
• Periferik nöropati,
• Maksillofasiyal ağrı.

Daha Fazla İçerik İçin Her Zaman Google 

En İyi Özel Doktor Kliniği Arıyorsanız İnceleyin …

 

 

 

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır.Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır.Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. En çok doğal ifademin bozulmasından korkuyordum. Şuana kadar yaptırdığım en doğal botoks uygulmasına Ali Kemal Erdemoğlu sayesinde kavuştum. Hocama teşekkür ederim.

 2. Sürekli kararsızdım. Kaş aramdaki çizgiler mucizevi bir şekilde yok oldu. Bunun adının botoks olduğunu bile bilmiyordum. Tüm ekibe teşekkürler. Herkese tavsiye ediyorum. Etkileri beni korkuttukları gibi değilmiş. Bunu tecrube ile öğrendim. Boyun çevrem için 3 aylık süreyi bekliyorum. =)

 3. Koltuk altı terleme botoksu yaptırıyorum. Yılda 1 kez yetiyor. Kokudan kurtuldum. Hayatımda ilk defa koltuk altına botoks yapıldığını ve muhteşem sonuçlar verdiğini gördüm. Herkese tavsiye ediyorum. Özellikle terleme ve koku sorunu olanlar çalışma hayatında çok zorlanıyor. Çözümünü bulmuş olduk.

 4. Migren krizlerimin çözümünün botoks olduğuna hala inanamıyorum. Migren artık beni rahatsız etmiyor. Sosyal yaşamımı etkilemiyor. Bu tedavi yöntemi sanırım değerli hocam Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu‘na ait. Ona şükranlarımı sunuyorum. En yakın zamanda ziyaret ederek teşekkür etmek istiyorum. Herkese tavsiyedir. Migren tedavisinde botoks bir mucize niteliğinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Doktoru Ara: 03122860106