Tedaviler

Ankara Ms Hastalığı Tedavi Doktoru ve Tedavi Muayenehanesi

Ankara Ms Hastalığı Tedavi Doktoru ve Tedavi Muayenehanesi

Ankara Ms Hastalığı Tedavisi, Multipl Skleroz Tedavi Muayenehanesi ve Konusunda Uzman Ankara Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu açıkladı …

Glutatyon’un Multiple Skleroz (MS) hastalığına etkisi

Ankara Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, Glutatyon’un Multiple Skleroz (MS) hastalığına etkisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Multipl Skleroz, beyin ve omurilikteki sinir liflerini çevreleyen yağlı miyelin kılıfının dejenerasyonu ile karakterize edilen kronik bir otoimmün hastalıktır. Ayrıca kronik iltihaplanmaya neden olur ve vücuttaki temel antioksidanların tükenmesine yol açar, bu da oksidatif streste önemli bir artışa yol açar. Glutatyon ve Multipl Skleroz arasındaki bağlantının başladığı yer burasıdır.

Glutatyon ve Multipl Skleroz Nedir ? Ankara Ms Hastalığı Tedavi Doktoru Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu Anlatıyor

Glutatyon vücudumuzun ana antioksidanıdır. Her vücut işlevi için kritik öneme sahiptir ve hastalıkları önlemek ve toplam hücresel sağlığı sağlamak için gereklidir. Multipl Skleroz (MS), bu önemli antioksidanın tükenmesine, oksidatif stresi ve inflamasyonu artırmasına neden olur.

ankara-ms-hastaligi-tedavisi
ankara-ms-hastaligi-tedavisi

Multipl Skleroz üzerinde yürütülen araştırmalar, antioksidan tedavinin MS’in ilerlemesini ve gelişimini engellemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Çok sayıda belirtiye duyarlı olan Multipl Skleroz hastaları, sinir hücreleri arasındaki sinir iletişiminde bir bozulma yaşarlar. MS, vücudun bağışıklık sisteminin bu sinir liflerini çevreleyen miyelin kılıfına saldırmasına ve parçalanmasına neden olduğu için, sinyal kesintisine neden olan ciddi yara izi oluşur. Artık biri ve diğeri arasında sinyal iletemeyen bu sinirsel kopukluk, çok sayıda semptom ve hasta sağlığına zarar verir.

En yaygın MS belirtileri ise yorgunluk, kognitif bozukluk, depresyon, ruh hali, zayıflık, spazmlar, kronik ağrı, inkontinans. Düşük glutatyon seviyesi çeşitli sorunlara neden olur.

Hücrelerimizdeki glutatyon (GSH) seviyeleri, ne kadar yaşayacağımızın ve ne kadar sağlıklı olduğumuzun doğrudan bir göstergesidir. Bunun nedeni, bu ana antioksidan olmadan hayatta kalamayacağımızdır. Hastalandığımızda bunun nedeni GSH seviyelerindeki düşüştür. Düşük glutatyon seviyeleri, karaciğer fonksiyon bozukluğu, kalp hastalığı, bozulmuş bağışıklık fonksiyonu ve erken yaşlanmaya neden olur.

C vitamini yaygın olarak hastalık ve hastalıklarla mücadeleye yardımcı olabilecek güçlü bir antioksidan olarak kabul edilmektedir. Glutatyon ile C vitamini karışımıyla çok daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Glutatyon, Multipl Skleroz için neden gereklidir? Ankara Ms Tedavisi ve Tedavi Doktoru Ali Kemal Erdemoğlu Detay Verdi …

Glutatyon, vücudumuzun aşırı oksidatif stresle baş etmenin en iyi yoludur. Vücudumuzu bu zararlı bileşiklerden arındırmak ve bağışıklık sistemimizin MS’in etkilerinden ziyade nedene yanıt vermesine izin verir.

Glutatyonun artımlı tedavisi, oksidatif strese karşı güçlü etkileri ve hücresel sağlığı iyileştirme yetenekleri sayesinde MS için etkili bir tedavi seçeneğidir. Glutatyon ve Multipl Skleroz tedavisi, vücudun MS’in neden olduğu hasarı en aza indirme yeteneğini geliştiren ve hatta hasarlı hücrelerin onarımına yardımcı olan son derece umut verici sonuçlar sağlar.

Multipl Sklerozlu olan her hasta, ilerlemeyi yavaşlatmak ve MS’in neden olduğu hasarı onarmak için glutatyon ve öncülleri desteklenebilir. İlk etapta rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olan glutatyon takviyesi, Multipl Skleroza karşı iyi bir bağışıklık sitemini oluşmasına katkıda bulunur. Glutatyon ve C vitamini karışımıyla hücresel hasarı en aza indirmek ve Multipl Sklerozlu hastaların durumunu önemli ölçüde iyileştirmek mümkündür.

Ankara Ms Hastalığı Tedavisi, Multipl Skleroz Tedavisi İçin Hemen Randevu Alabilirsiniz … 

+905330340301 Numaralı Telefondan Detaylı Bilgi Alın …

 

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4684116/

https://www.nhs.uk/conditions/multiple-sclerosis/

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır. Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır. Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Merhabalar
   Ben Fransa’dan yazıyorum.
   2012 de MS hastalığı teşhis edildim. Copaxon (iğne) ile 1 ci sınıf tedavi görüyorum. Geçen Mart ayında büyük kriz yaptım ve 10 gün hastanede kaldım. Buradaki doktorum tedavimi değiştirmek istiyor.
   Temmuz ayında temeli Türkiye’ye dönceyiz inşallah ve Ankara’ya yerleşiyeceğİz. Sizinle ilk başta internet ten randevu talep etmek mümkünmü?

  2. Mrh hocam nasılsınız rahatsız ettim sizi.Ben Hakkari merkez mahallede ikamet edip Valilikte memur olarak görev yapmaktayım.Adim Ahmet AÇAR kardesim Murat AÇAR 30 yaşında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan MR çekimi sonucunda bazı plakların olduğu MS ten şüphelendiği söylendi tarafımıza.Bir an önce mudahele etmek adına ne yapabiliriz.Yardimci olursanız seviniriz.Saygilarimi sunuyorum.Tlfem 05327782885

 1. merhaba, 2 yıl önce MS tanısı konuldu.1 yıl Tecfidera kullandım.sonra 1.doz Ocrevus a başladım.4 ay sonra 2.dozu alacağım.
  diz ve. aysklatda güçsüzlük var.
  glutatyon tefsvisi için bilgi rica ederim.

 2. Merhaba hocam 4 ay önce ms tanısı bırakıldı Ankara’ya geldim gittiğim doktor hiç bir tedavi uygulamadi beyinde 5 ömür ilikte bir tane leke var 3 ay önce atak geçirdim sol bacağı dizden aşağıya hissetmiyordum ve sürekli anı baş dönmeleri oluyordu napmaliyim

 3. Merhaba Ali Kemal bey,
  Glutatyon tedavisi uygulamak için yeni tanı almış olmak mı gerekir? 20 yıllık MS hastasıyım ve bu metodun benim için bir opsiyon olup olmadığını merak ediyorum.
  Yanıtınıza göre kliniğinize gelmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu