Tedaviler

Covid 19 Nasıl Geçer, Tedavisi ve Bağışıklık Sistemi

Covid19 Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Etkisi İnanılmaz Olan Glutatyon Tedavisi ...

Covid 19 Nasıl Geçer – Ankara Muayenehanesinde Doktorumuz Ali Kemal Erdemoğlu, Covid19 için bağışıklık sistemine gerekli glutatyonu anlattı. 

Covid19 Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Etkisi İnanılmaz Olan Glutatyon Tedavisi …

Glutatyon bir antioksidandır ve antiviral özellikler göstermektedir. Ayrıca yapılan çalışmalar, glutatyon eksikliğinin artan sayıda kronik hastalık ve bozulmuş bağışıklık fonksiyonu ile ilişkili olduğunu da göstermiştir. Düşük glutatyon seviyeleri, kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet gibi hastalıklar için artan risklerle ilişkilendirilmiştir.

GLUTATYON COVİD 19 İÇİN NASIL ETKİ EDER?

Glutatyon oksidatif stresi ve iltihabı önler ve vücuttaki diğer hücrelerin bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olur. Orta ila şiddetli COVID-19 enfeksiyonu olan hastaların hafif hastalığı olan hastalara göre daha düşük glutatyon seviyelerine sahip olduğu gözlemlenmektedir.

İnsanlar yaşlandıkça, glutatyon seviyeleri doğal olarak azalır ve bu da yaşlıların viral enfeksiyonlar dahil çevresel faktörlerin neden olduğu oksidatif hasara genç nüfusa göre daha duyarlı olmasına neden olur.

Glutatyon eksikliği, COVID-19’un hafif enfeksiyondan şiddetli koşullara ilerlemesine yol açan katkıda bulunan faktörlerden biri olabilir. Daha fazla oksidatif strese neden olabilir ve akciğerde iltihabı şiddetlendirebilir, bu da solunum sıkıntısı sendromuna ve olası ölüme yol açabilir.

GLUTATYON VE C VİTAMİNİ SERUMU

Glutatyon ağızdan kolayca emilmez. C vitamini ile birlikte serum şeklinde vücuda verilerek bağışıklık sisteminin ve vücut direncinin artması sağlanabilir. COVID-19’un bulaşma oranın arttığı bu dönemde Glutatyon ve C vitamini serumu takviyesi virüse karşı dayanıklılık ve genel sağlık arttırılabilir. Bunun için bir uzmandan destek alınabilir.

 

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7402141/

https://www.verywellhealth.com/benefits-of-glutathione-89457

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır. Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır. Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Covid19 Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Etkisi İnanılmaz Olan Glutatyon Tedavisi hakkında bilgi alın veya glutatyonu hangi hastalıklarda uyguladığımızı merak ediyorsanız da bize ulaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu