Algoloji (Ağrı Bilimi)Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

Girişimsel Ağrı Tedavisi

Girişimsel Ağrı Tedavisi

Girişimsel Ağrı Tedavisi: Nöroloji ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu: Ağrı Tedavisinde radyofrekansın bel, boyun, sırt ve diz ağrıları etkisi.

algoloji ankara, ankara ağrı tedavi merkezleri yenimahalle, ankarada ağrı polikliniği olan hastaneler,algoloji hasta yorumları, algoloji tedavisi yorumları, sgk anlaşmalı ağrı merkezleri, algoloji tedavisinin yan etkileri, ankara algoloji doktoru

Nöroloji ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, ağrıda cerrahi dışı tedavisinde yeni bir yöntem olan radyofrekans tedavi yönteminin özellikle bel, boyun, sırt ve diz ağrılarında etkili sonuç verdiğini söyledi.

Nöroloji ve Ağrı Kliniği Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, ağrıda (bel ağrısı, bel fıtığının ve kalça ağrılarının) cerrahi dışı tedavisinde yeni bir yöntem olan radyofrekans ve diğer girişimsel tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Uzun süreli ve inatçı ağrılar için günümüzde eski yıllara göre devrim olarak nitelendirilebilecek yeni gelişmeler elde edildiğini ifade eden Erdemoğlu. “Özellikle; bir türlü iyileşmek bilmeyen, sık tekrarlayan bel, sırt ve boyun ağrılarının tedavisinde farklı ağrı tedavi yöntemleri uygulanmaya başlandı. Bunların en önemlisi, cerrahi tedavi olmaksızın ağrıların hızla ve en az yan etki ile tedavi edilmesidir. Modern girişimsel tedavi yöntemleri ile kronikleşen ağrıların yüzde 90’ına artık çare bulunmaktadır. Ağrılı bir hastaya ilaç, istirahat ve fizik tedavi yöntemleriyle yeterince yararlı olunamıyorsa, cerrahi girişim düşünülmüyor veya yapılamıyorsa; minimal girişimsel yöntemler ile radyofrekans uygulaması ideal bir çözüm olabilir. Bununla beraber, hastanın ağrısının nedenine göre birkaç yöntem bir arada uygulanabilir ve bu sayede de etkinlik artırılabilir” ifadelerini kullandı.

Ankara Ağrı Doktoru, Ankara Nöroloji Doktoru, Ankara Doktor, Ankara Özel Doktor, Ankara Profesör Doktorlar
Ankara Ağrı Doktoru, Ankara Nöroloji Doktoru, Ankara Doktor, Ankara Özel Doktor, Ankara Profesör Doktorlar

AĞRIDA RADYOFREKANS TEDAVİSİ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

‘Ağrıda Radyofrekans tedavisi; sürekli olarak ağrı üreten bölgedeki sinir iletim liflerinin devre dışı bırakılmasıdır’ diyen Erdemoğlu. “Bu alandaki sinirlere veya dokuya hasar verilmeksizin, radyofrekansın uygulandığı bölgedeki sinirler üzerinde düzenleyici etkisinden yararlanılır. Böylelikle uzun süreli ya da kalıcı ağrı tedavisi sağlanır. Steril şartlar sağlanarak, “küçük girişim” olarak adlandırılan yolla, özel bir cihaz ve çok yüksek titreşimli bir akım, özel bir kablo ve iğne aracılığı ile yalnızca ağrıyı taşıyan sinir lifine uygulanır. Böylelikle bu cihazı kullanarak yapılan müdahalelerde belirli bir sinire, kontrollü olarak uyarı verilir ve sinirin ağrı sinyallerini iletme özelliği kaybolur” diye konuştu. (Girişimsel Ağrı Tedavisi)

Radyofrekans Yöntemi

Radyofrekans uygulamasının diğer tedavi yöntemlerinden farkını anlatan Erdemoğlu: “Özellikle bel, boyun, sırt ve diz ağrılarında etkili sonuç veren radyofrekans uygulamalarının diğer tedavilere kıyasla birçok önemli avantajı vardır. İşlemgenel anlamda ağrısızdır ve ameliyat gerektirmemektedir. Son derece hassas cihazlarla, kontrollu olarak yapılır, uygulamanın yapılacağı yer, röntgen cihazı ile kesin olarak belirlenir ve elektronik cihaz tarafından belirlendiği için işlem emniyetle gerçekleştirilir” dedi. Ankara Radyofrekans Tedavisi için randevu alın …

İşlem sonrasında 4-5 gün istirahat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Erdemoğlu, “Tuvalet, banyo, yeme-içme gibi ihtiyaçlar dışında yatak istirahati önerilir. İstirahat süresinin bitiminde düzenli olarak kontrole çağrılırsınız ve gerekliyse egzersiz programına alınırsınız” şeklinde konuştu.

Girişimsel Ağrı Tedavisi – Trigeminal Nevralji Tedavisinde Radyofrekans Yöntemi

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu şöyle açıkladı: “Tedavisi ilaç tedavisidir. Sara hastalarında kullandığımız ilaçları kullanıyoruz. Eğer bu ilaçlar hastalara iyi gelmezse veya hastalara yan etkiler gösterecek olursa, günümüzde en modern teknoloji olan radyofrekans yöntemini kullanıyoruz. Bu yöntem kişiye zarar vermeden, radyasyon almadan narkoz gerektirmeden ameliyathane şartlarında uygulanan bir yöntem. Kişi bu yöntem sayesinde hemen evine gitmektedir. Şuan ki en güvenilir yöntem radyofrekans yöntemidir. ”

“Hastanın hemen yanağının üst tarafından giriş yapıyoruz. Ameliyat şartlarında güvenlik şartları altında yapılan bu tedavi sayesinde hastayi eve taburcu ediyoruz. Son derece etkili olan bu yöntemden dolayı ağrılarını duymaz hale geldikleri için bu yöntemden memnun kalıyorlar. ”

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu’nun Daha Önceki Trigeminal Nevralji Tedavisinde Radyofrekans yöntemi açıklaması için tıklayınız. 

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır.Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır.Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Doktoru Ara: 03122860106