Ankara Ağrı Doktoru

Prof.Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu Muayenehanesi Ankara’da! Ağrı Uzmanı Doktorunuza Hemen Ulaşın …

Hemen Randevu Al
PROF. DR
PROF. DRAli Kemal Erdemoglu
Ankara Ağrı Doktoru, Nörolojik Hastalıklar ve Algoloji Uzmanı Doktorunuz …

ANKARA’NIN UZMAN DOKTORU İLE TANIŞIN

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu , 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi‘nden mezun oldu. Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını , 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanan Ali Kemal Erdemoğlu Özel Koru Ankara Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermektedir.

Alzheimer Takibi, Ağrı Tedavisi, Baş Ağrısı Değerlendirme,Baş ve Yüz Ağrılarının Tedavisi,Botoks,Botoksla Ağrı Tedavisi,Eeg(Elektroensefalografi) EMG.

Epidural Steroid Enjeksiyonu. Epilepsi Tedavisi,Girişimsel Ağrı Tedavisi,Hareket Bozukluklarında ve Migrende Botulinum Toksin Uygulamaları. 

Kanser Ağrısı Tedavisi,Klinik Nörofizyoloji (Başlıca EMG ve Uyandırılmış Potansiyeller). Kök Hücre Tedavisi, MRI Değerlendirme, Normal Randevu, Nöralterapi, Omuz, Kol ve Bacak Ağrılarının Tedavisi, Proloterapi,PRP, Uyku Testi (Polisomnografi) uzmanlık alanlarıdır.

Bel bölgesi veya lumbal bölgenin işlevleri arasında yapısal destek, hareket ve belirli vücut dokularının korunması bulunur. Bel ağrısı, buradaki omurga kemiklerinden, omurlar arasında bulunan disklerden, omurganın etrafındaki bağlardan, omurilik ve sinirlerden, bel etrafındaki kaslardan, karında bulunan iç organlardan ve bel bölgesini kaplayan ciltten kaynaklanıyor olabilir. Kronikleşen ağrılar daha detaylı bir tedavi ile iyileştirilebilir. Tüm bu ağrı nedenlerini öğrenmek için doktorunuza danışın. Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu ağrı bilimi konusunda uzman olan Ankara’nın en tanınmış hekimidir. Muayenehanesinde sizleri bekliyor … Sitemizden hemen randevu alabilir, yada hemen doktorunuzu arayabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle birlikte bel fıtığı tedavilerinde daha risksiz, ağrısız ve başarı oranı yüksek teknikler uygulanmaya başlandı. Uygulanan bu ameliyatsız tedavi yöntemlerinin en büyük avantajının ise sadece fıtık olan bölgeye uygulandığı için dokulara zarar vermediğine ve geri dönüşümü olmayan bir komplikasyona yol açmadığına değinen Ankara Ağrı Doktoru Prof.Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, bu yöntemler sayesinde ağrıların büyük oranda giderildiğinin de altını çizdi. Hemen detaylı bilgi için doktorunuza ulaşın.

Baş ağrısı tüm insanların zaman zaman karşılaştığı bir sorundur. Yaşamı boyunca çeşitli dönemlerde baş ağrısından yakınmayan insan yoktur. Günlük hayattaki streslerden soğuk algınlığına, kansızlıktan yüksek tansiyona varıncaya dek pek çok etken baş ağrısına neden olabilir.

Tüm baş ağrılarının yüzde 90’ını ise migren ve gerilim tipi baş ağrıları oluşturur. Ankara Migren Tedavisi için doktorunuza ulaşabilirsiniz. Ali Kemal Erdemoğlu tedavi teknikleri ile migrene son!

Boyun Ağrısı Tipleri ve Nedenleri

Başlıca iki çeşit boyun ağrısı vardır: Mekanik boyun ağrısı ve omurga patolojilerine bağlı ağrı

1. Mekanik Boyun Ağrısı

En sık görülen boyun ağrısı tipidir. Çoğunlukla boyunu etkileyen küçük travmalar veya boyun kaslarını ve bağ dokusunu etkileyen küçük zedelenmeler nedeni ile olur. Kötü postür bu tip ağrının en önemli nedenidir. Özellikle gün boyu masa başında öne eğik pozisyonda çalışan kişilerde sık rastlanan bir yakınmadır. Mekanik boyun ağrısı başa, omuzlara ve kollara yayılabilir. Sıklıkla ağrının gerçek nedeni ve yeri bulunamaz.

2. Omurga Hastalıklarına Bağlı Boyun Ağrısı

Bu gruptaki boyun ağrıları oransal olarak mekanik boyun ağrısına göre daha az görülür. En sık görülen nedenleri şunlardır:

  1. Boyun fıtığı (Servikal disk hernisi)
  2. Boyun omurlarında dejenerasyon / yıpranma (Servikal spondilozis)
  3. Boyun omurga kanalında daralmaya bağlı omurilik tutuluşu (Servikal spondilotik miyelopati)
  4. Boyun fıtığı (Servikal disk hernisi)

Boyun fıtığı (Servikal disk hernisi)

Disk materyali iki omur arasında dışarıda görece olarak daha sert bir kılıf, içinde ise jel kıvamında yumuşak doku kısımlarından oluşur. Dış kılıfın zayıflaması veya yırtılması ile iç kısım dışarıya doğru kayar ve sinirlere baskı yapmaya başlar. Dış tabakadaki zayıflama veya yırtılma daha çok boyun ağrısına yol açarken, iç tabakanın dışarıya doğru yer değiştirmesi olarak tanımlanabilecek boyun fıtığı sinir kökü üzerine baskı yaptığı için özelikle omuza ve kola vuran ağrıya yol açar. Kol ağrısı sinir köklerine bası olduğu için çoğunlukla boyun ağrısından daha şiddetlidir. Sinir köklerine olan basının düzeyine göre kol ve el kaslarında güçsüzlük ve uyuşukluk olabilir.

Boyun omurlarında dejenerasyon / yıpranma (Servikal spondilosiz)

Özellikle yaşlanma ile beraber boyunda omurlar arasında bulunan diskin su oranı azalır ve diskin harekete katkı yeteneğinde azalma olur. Diskin bozulması ile yüksekliği azalır ve boyun omurlarının arka tarafında bulunan eklemlere daha fazla yük binmeye başlar. Yük dağılımındaki ve hareket yeteneğindeki dengesizlik omurlarda bozulmaya yol açar ve anormal kemik uzantıları oluşur. Bu kemik uzantıları boyunda ağrıya yol açabilir. Ayrıca sinir köklerine ve omurilik üzerine bası yaparak boyun fıtığına benzer kol ağrıları ile kol ve elde güçsüzlük ve uyuşukluğa yol açar.

Boyun omurga kanalında daralmaya bağlı omurilik tutuluşu (Servikal spondilotik miyelopati)

Boyun omurgasındaki spondilotik değişiklere ve omurilik kanalında daralmaya bağlı olarak omurilik üzerine bası bulguları açığa çıkarsa buna “spondilotik miyelopati” denir. Omurilikte sürekli bası olduğunda bacaklarda gerginlik hissi, sertlik, yürüme zorluğu, kollarda kuvvetsizlik, uyuşukluk gibi belirtiler görülür.

Prof. Dr Ali Kemal Erdemoğlu‘nun Ankara Kliniğinde tüm bu hastalıklar tedavi edilmektedir. Hemen randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Boyun fıtığı boyun ağrısı sebeplerinden biridir. Boyundaki omurgaların arasındaki yastıkların bozulması sonrasında ortaya çıkan bir durumdur. Burada sinirlere bası olur ve bunun sonucunda hastada boyun ağrısı, kola vuran ağrı, sırta vuran ağrı meydana gelir. Elbette bunlara eşlik eden karıcalanmalar, uyuşmalar meydana gelir. Ek olarak baş dönmesi oluşabilir. Tüm bu sorunların ağrısız tedavisi için Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu’ndan randevu alabilirsiniz.

  • Tüm Yazıları

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır.

Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır.

Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

follow me