Algoloji (Ağrı Bilimi)Baş Ağrıları-TedavisiBoyun Ağrısı TedavisiDiz Ağrısı TedavisiGirişimsel Ağrı TedavisiKronik Bel Ağrısı TedavisiKronik Sırt Ağrısı TedavisiKüme Başağrısı TedavisiKuyruk Sokumu Ağrısı TedavisiSinirsel AğrılarSırt Ağrısı Tedavisi

Serkan Kızılbayır Yan Koltuk’da Ali Kemal Erdemoğlu İle Ağrı Tedavisini Konuşuyor

Hangi ağrı ne anlama geliyor? Baş ağrısı nedenleri nelerdir? Ağrı nasıl geçer veya nasıl tedavi edilir? Ağrıların kötü huyluları nelere sebep oluyor ? Nasıl önlemler almak gerekiyor ? 

Serkan Kızılbayır Yan Koltuk’da Ali Kemal Erdemoğlu’na Ağrı Hakkında Sorular Yöneltti. Bakın Ağrılarımız Nedenleri ve Tedavileri Nasıl Oluyor? 

  • AĞRI NEDİR?

Ağrı vücudumuzun savunma mekanizmasıdır. İstenmeyen sinyaller ağrı olarak nitelendirilmektedir.

  • ÜLKEMİZDE EN ÇOK AĞRI KAYNAKLI NEDEN NEDİR? OTURUŞ POZİSYONLARIMIZ MI? ÇALIŞMA KOŞULLARI MI?

En çok şikayet baş ağrısı şikayeti. Baş ağrısının çok sebepleri vardır. Kiminde doğuştan gelen problemler, beynimizde istenmeyen sağlık sorunları. 118 adet baş ağrısı sebebi var.

Devam eden ağrılarda muhakkak problem vardır. Bu yüzden bir kliniğe başvurmalıyız.

Baş ağrılarının çoğunun tedavi edilemeyen durumu söz konusu değildir.

  • AĞRILARIMIZ İÇİN HEMEN AĞRI KESİCİ ALMAMIZ NORMAL Mİ? 

Bazı kişiler ağrı kesiciye hemen saldırarak ağrısını azaltmaya çalışır. Bu çok yanlıştır. Kendi vücudumuzu tanımalıyız. Öncelikle stresimizi azaltıp kendimizi dinlememiz gerekiyor. Önce sebebe yönelik bir tedavi düşünmelisiniz. Arka planda ağrı kesici alsanız da problem ağrı bölgesinde devam ediyor.

  • AŞK AĞRISI BU AĞRILARA DAHİL Mİ? 🙂

Bizim aşık olmamız kalbimizle değil beynimizle oluyor. Beynimizde fırtınalar kopuyor, bu fırtınalarda sinir hücreleri normal çalışmıyor. O dönemde hiç ağrı hissetmeyebiliriz. Fakat beynimiz çok farklı düzeyde çalışıyor. Aşık olan kişi yemek sorunlarına da neden oluyor. Hareket ve fırtına ne kadar sürerse en güzel tedavi yöntemi sevginin devam etmesidir. Yani sevginin karşılığı 🙂

  • KOLUMUZ BELİMİZ BACAKLARIMIZ GİBİ YADA İÇ ORGANLARIMIZIN AĞRILARINA NASIL MÜDAHALE EDİYORSUNUZ?

Öncelikle hastanın muayene ile neresinin ağırdığının tespiti yapılmalı. Yani ağrının sebebi bulunmalı. Sıcak uygulama veya soğuk uygulamalara karar verilmeli. Cerrahi müdahaleye gerek olmayan durumlar için yüzlerce tedavi yöntemimiz var. En aktif müdahale doku bütünlüğünü bozmadan radyofrekans yöntemi ile veya iğne uygulamalarıyla bu ağrıları kontrol atına alabiliyoruz.

  • PANDEMİ DÖNEMİNDE COVİD-19 KAYNAKLI AĞRI SORUNLARI NELERDİR?

Covid-19 da en sık gördüğümüz baş ağrısı, halsizlik ve yorgunluk. Covit vücudumuzdan atılsa da bazı semptomlar kalıcı oluyor ve tedavi şart oluyor. Yeterli D Vitamini almalısınız. Kemiklerinizin ağrısı için önce vitamin testlerini yaptırmalısınız.

 

Daha Fazla Göster

Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu

1985 yılında TED. Ankara Koleji 1992 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Ankara Numune Hastanesinde Nöroloji dalında uzmanlık aldı. Amerika, Chicago, Colombus Cabrini Hospital ve Diamond Headache Clinic’te doktor olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent ünvanını, 2011 yılında Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji uzman ünvanını ve 2015 yılında Profesör Doktor unvanını kazanmıştır.Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU’nun çok sayıda yurt içi ve yurtdışı makale ve yayınları mevcuttur. Meslek yaşamı boyunca yurtdışında ve Amerika’da farklı kliniklerde bulunmuş, Avrupa Genç Nörologlar derneğinde yönetim kurulunda görev almış, ve ulusal ve uluslararası toplantılarda eğitici ve konuşmacı olarak görev alan Prof. Dr. ALİ KEMAL ERDEMOĞLU, Kasım 2012 ‘den 2015 yılı sonuna kadar Ankara Acıbadem Hastanesi’nde Nöroloji ve Ağrı merkezinde çalışmıştır.Şuan,kendi özel kliniğinde Nöroloji, Algoloji (Girişimsel Ağrı) ve Klinik Nörofizyoloji alanlarında hizmet vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Doktoru Ara: 03122860106